You are here: Home / Products / Industrial Bearings / Tapered roller bearing / Auto Bearings 387/382 387AS/382A Wheel Hub 387 A/383 A USMA Bearing Single Row Tapered Roller Bearing 387A/382A
Product Category
loading
Share to:
facebook sharing button
twitter sharing button
line sharing button
wechat sharing button
linkedin sharing button
pinterest sharing button
whatsapp sharing button
kakao sharing button
snapchat sharing button
telegram sharing button
sharethis sharing button
Auto Bearings 387/382 387AS/382A Wheel Hub 387 A/383 A USMA Bearing Single Row Tapered Roller Bearing 387A/382A
Availability:
Quantity:
  • 387A/382A
  • USMA
Product Name
  taper roller bearing 387/382 bearing
Material
 Chrome Steel
size
57.15*98.425*21mm
Feature
High Precision, High Speed and Rust Proof
Material
GCR-15
Application
Tapered roller bearings widely used all kinds of industries.
Packing
Single box packing
We can also provide original bearings 388A/382 387A/382A Roller bearing 387/382 Taper Roller Bearing 388 A/382 B of the same series